II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Kościół rozradowany przyjściem Pana na ziemię, wychwala w liturgii odwieczną Mądrość Bożą. Ten, który przychodzi na świat w niepozornej postaci dziecka, to Przedwieczny Syn Boży, Mądrość, która stała się Ciałem. Niech nasze spotkanie z Chrystusem da nam Ducha Mądrości w poznaniu Jego samego, niech da nam światłe oczy serca, abyśmy na nowo odkryli godność naszego chrześcijańskiego powołania.

1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium duchowne.

2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego ? dawniej zwana Trzech Króli. Dzień ten poświęcony jest modlitwom w intencji misji i misjonarzy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszej misjonarce p. Aleksandrze Grzbieli i s. Bonawenturze. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 2 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Modlimy się w intencji Księdza Biskupa i całej diecezji. Również tego dnia włączamy się w dziękczynną modlitwę naszej diecezji za beatyfikację o. Michała Tomaszka, który poniósł śmierć męczeńską podczas posługi misyjnej w Peru.

3. W czwartek I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

4. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach.
W piątek po Mszy świętej wieczornej modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

5. W sobotę o godz. 17.00 spotkanie Róż Kobiet.

6. Chór parafialny ?SOLI DEO? zaprasza parafian oraz gości na wspólne kolędowanie dnia 10.01.2016 r. w naszym kościele o godz. 16.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej.