OGŁOSZENIA PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA LESZCZYNY

1. O godz. 17.30 Nieszpory Adwentowe.
Dzisiaj do puszek przy wejściu do kościoła składamy ofiary dla Kościoła na Wschodzie.

2. W poniedziałek św. Ambrożego – biskupa i doktora kościoła.

3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte ku czci Maryi Niepokalanej będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00. Uroczystość ta jest wspaniałą okazją ku temu, by w ręce Niepokalanej Matki złożyć swoje życie, losy naszych rodzin i całej Ojczyzny. Akt ofiarowania się Matce Bożej będzie ponawiany w czasie każdej Mszy Świętej. Również we wtorek będzie zbierana składka. Pieniądze ze składek kościelnych przeznaczone są na pokrycie kosztów prowadzonych inwestycji. A są to: zamontowanie balasek na stopniu komunijnym, odrestaurowanie i przesunięcie na nowe miejsce figury Chrystusa Cierpiącego przed naszym kościołem, obłożenie marmurem filarów wewnątrz kościoła i malowanie ścian, które trwa nadal. Całkowity koszt tych inwestycji to kwota ok. 140 tysięcy zł.

4. We wtorek w całym Kościele Powszechnym rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W tym Roku Miłosierdzia nasza diecezja przeżywa peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego, który dociera do każdej parafii. Przeżywając Jubileusz Miłosierdzia i 1050 rocznicę chrztu Polski umacniajmy w sobie Ducha pobożności i otwierajmy nasze serca na wielkie Boże dary.

5. W niedzielę 13 grudnia po dopołudniowych Mszach Świętych w podziemiach Kościoła będzie się odbywał kiermasz bożonarodzeniowy. Zapraszamy wszystkich wiernych do zakupu pięknych dekoracji świątecznych wykonanych przez nauczycieli i uczniów naszego Gimnazjum nr 1. Pieniądze z kiermaszu przeznaczone będą jak co roku na bielskie hospicjum.

6. Spotkanie małżeństw bezdzietnych w sobotę 12 grudnia o godz. 16.00.

7. W czwartek na Msze Św. wieczorną zapraszamy młodzież klas III gimnazjum, w ramach przygotowania do bierzmowania. Tych, którzy wcześniej nie byli bierzmowani zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej na godz. 19.30.

8. Zapraszamy na XXII pokutny marsz różańcowy w intencjach naszej Ojczyzny, który odbędzie się 12 grudnia, o godz. 15.00. Rozpocznie się on Koronką Bożego Miłosierdzia w kaplicy Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, a później nastąpi przejście do kaplicy Sióstr Redemptorystek (Trzy Lipki). Msza Św. nastąpi o godz. 17.30.

9. Diecezja bielsko-żywiecka organizuje zbiórkę darów dla parafii na Ukrainie, w których pracują księża pochodzący z naszej diecezji. Dary będzie można składać w wyznaczonych parafiach naszej diecezji 7 i 8.12. w godzinach od 16.30 do 19.00. Składamy produkty spożywcze o długim terminie ważności (np. mąka, ryż, kasza, cukier, makaron, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze) oraz środki czystości.