OGŁOSZENIA PARAFII  ŚW. JÓZEFA

  1. Wchodzimy w drugi tydzień adwentu. Pragniemy  zachęcać wszystkich; dorosłych, młodzież i dzieci: nie ustawajmy w gorliwości uczęszczania  w Roratach, w czynieniu dobrych uczynków  i w adwentowych postanowieniach. Dobrze wykorzystajmy ten adwentowy czas oczekiwania.
  2. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.
  3. We wtorek 8 XII, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka zawartym w bulli Misericordiae vultus, w całym Kościele Katolickim rozpocznie się Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.
  4. Naszą wielką troską jest dbanie o piękno liturgii. Dobrze przekazane Słowo Boże, pięknie wykonany psalm responsoryjny, pomagają w głębokim przeżyciu Mszy św. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych; dorosłych parafian do  posługi lektorskiej. Liczymy zwłaszcza na tych, którzy w latach młodzieńczych  byli lektorami i kantorami. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 9.12. br. po Mszy św. w zakrystii.
  5. W całym okresie adwentu rozprowadzane są  Świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcamy do ich nabywania. W zakrystii można też nabyć opłatki.
  6.  Ofiarą zbieraną przed kościołem do puszek, wspomagamy dzisiaj Kościół na Wschodzie.
  7. Wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na kolejne zebranie , które odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 8 grudnia br. po mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
  8. Ogłoszenia społeczne:
  9. Apel Honorowych Dawców Krwi.
  10. Spotkanie z kandydatami na rodziny zastępcze: 20.12.br. po mszy o godz. 11.30.w salce parafialnej.