NIEDZIELA 3.01.2016 r.

II NIEDZIELA OKRESU BOŻEGO NARODZENIA

Dziś przypada 2.niedziela po Narodzeniu Pańskim. Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest droga poszukiwania miejsca dla Boga pośród ludzi. Otwórzmy nasze serca na przemieniającą moc Bożego Słowa.

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

 1. W najbliższą środę, 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Pokłon należny królowi oddali Mu przedstawiciele narodów pogańskich.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B.  W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach.

 1. Porządek nabożeństw w Uroczystość Objawienia Pańskiego jak w każdą niedzielę
 2. W niedzielę, 10 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia przypada 2 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Modlimy się w intencji naszego pasterza oraz całej diecezji.
 2. Wolontariusze pomagający w naszej parafii  w zbieraniu ofiar na Radio Maryja pragną gorąco podziękować za złożone w ubiegłym roku – 2015 – ofiary, których łączna kwota wyniosła trzy tysiące pięćset sześćdziesiąt jeden złotych. Bóg zapłać!
 3. Kierując się troską pastoralną kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w parafii. Pamiętajmy, że przyjęcie kolędy jest też publicznym przyznaniem się do wiary katolickiej. Chciejmy uczestniczyć w tym spotkaniu jak najliczniej, przygotowani i życzliwi.
 4. W czasie trwania „Wizyty Duszpasterskiej”, to jest do 17 stycznia br kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano; po porannej  Mszy św. do godz. 8.30.
  W sprawach nie cierpiących zwłoki prosimy umawiać się indywidualnie z księżmi.
  Bóg zapłać za wyrozumiałość.